מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

כוכב מיעקב על ההפטרות

הספר כוכב מיעקב על ההפטרות ביאורים ופירושים, פשטים ודרושים על סדר ההפטרות. מהדורה חדשה בכריכה קשה ומפוארת.

 

סקירת הספר כוכב מיעקב על ההפטרות

[מתוך הפייסבוק של ארגון הספרייה הלאומית]

בפרשת בלק, מנסה בלק מלך מואב לפגוע בישראל. הוא שוכר את הקוסם בלעם לקלל את ישראל, אך כל הניסיונות נכשלים ובסופו של דבר בלעם נאלץ לברך את ישראל. בסוף המפגש מנבא בלעם לבלק את אחרית הימים. ומספר לו את העתיד לבא:

אֶרְאֶנּוּ וְלֹא עַתָּה, אֲשׁוּרֶנּוּ וְלֹא קָרוֹב; דָּרַךְ כּוֹכָב מִיַּעֲקֹב, וְקָם שֵׁבֶט מִיִּשְׂרָאֵל, וּמָחַץ פַּאֲתֵי מוֹאָב, וְקַרְקַר כָּל-בְּנֵי-שֵׁת. (במדבר, כד, יז).

על שם פסוק זה נקרא הספר "כוכב מיעקב" על ההפטרות. הספר לוקט מדרשותיו של הרב יעקב קרנץ, המפורסם בכינויו 'המגיד מדובנא' (ת"ק-תקס"ה).

המגיד נולד בעירה ז'טל שליד וילנה. אחרי נישואיו עבר לגור בעיר מזריץ שבליטא, בה הזדמן לו לדרוש מספר פעמים. תחילה ניסה את כוחו במסחר, אך כשהתרושש נאלץ לקחת את מקל הנדודים בידיו ולהתפרנס כ'מגיד' נודד. בנדודיו הגיע לוילנה ונפגש בה עם הגאון רבי אליהו. הגאון התפעל מכוחו הדרשני והזמין אותו פעמיים לבוא ולשעשעו באמרותיו המחוכמות.  במשך 18 שנה כיהן כמגיד בעיר דובנה ועל שמה התפרסם. בשנותיו האחרונות כיהן כרב בעיר זמושץ, בה נפטר. דרשותיו התחבבו על קהל השומעים. הוא תיבל אותן במשלים מכל תחומי החיים. משליו הם סיפורים קצרים על סוחרים ובעלי מלאכה, תלמידי חכמים ופשוטי עם. יחסי אבות ובנים, חתנים וכלות. 

המגיד לא הוציא לאור את כתביו. שנים אחרי פטירתו, מצא הרב אברהם דב פלם מחברות ובהן רשימות שכתב המגיד. הוא טרח וסידר מהן סדרת ספרי דרוש של המגיד. לספרים על התורה קרא "אהל יעקב" ולספר על ההפטרות קרא "כוכב יעקב". 

ספר לחברים על הספר 'כוכב מיעקב על ההפטרות'

לקוחות שרכשו את הספר "כוכב מיעקב על ההפטרות", התעניינו גם בספרים הבאים:

אמת ואמונה ב'

אמת ואמונה ב'

הוסף למדף מחיר: 50 ₪

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום