מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

ארץ ושמים

   הוצאת ידיעות ספרים

הספר ארץ ושמיים נוגע בסיפורי התורה הנקראים מדי שבוע, מעוררים בנו שאלות ותהיות ומגרים את הסקרנות. בכל שנה מחדש אנו שואלים את עצמנו שאלות כמו, כיצד נקברה רחל אמנו לבדה בבית לחם? מדוע אסור לערב בשר וחלב? למה עורכים ברית מילה בגיל כל כך קטן? איזו הנאה שואב אלקים משחיטת קרבנות על גבי המזבח? וגם, היכן היה אלוקים בכל שנות הסבל במצרים? לכל אלה מתגנב מימד אישי וקיומי, ושאלות על המקרא הופכות לשאלות על עצמנו.

ארץ ושמים הוא ספר רעיוני על יסודות מחשבת ישראל, על עולמו של האדם ועל פרשת השבוע. ייחודו בכך שהוא מבוסס על דרשותיו וכתביו של הרבי שנודע כמי שראשו בשמים ורגליו בארץ. הרבי העמיק בדברי חז"ל ומצא בהם את המים החיים, אלו המעניקים את חדוות המחשבה ושמחת הלב. בדרשותיו היה מציג את רבדיה המוכרים של ההלכה, מהתלמוד והפרשנים המסורתיים, ואחר כך ממשיך וחושף את המימד הרוחני הפנימי של הנושא, זה אשר יוצר את שיתוף הפעולה בין הגוף לנפש, החול והקודש, האדם עם אלוהיו. 

זו דרכו של ספר זה, המבקש גם להעניק תובנות חדות על חיי היום-יום הפרטיים שלנו. שאלות מטרידות כגון האם זיווג האדם נקבע מלמעלה, האם יש משמעות לחלומות ואיך מרסנים כעס או קנאה, נידונות אגב הפרשה והופכים את הקריאה בספר לרב-ממדית ומחכימה.

הרב שניאור אשכנזי, יליד כפר חב"ד (1980), הוא רב בית הכנסת המרכזי בראשון לציון. בוגר הישיבות הגבוהות בכפר חב"ד ובבית 770 שבניו יורק. מרצה בהלכה ובחסידות, עורך סדרת "בסוד הפרשה" – שיעור שבועי על פרשת השבוע, המועבר במרכזי חב"ד ברחבי העולם ומתורגם לחמש שפות.

מתוך אתר בשבע, ביקורתו של ישי קרוב:

האם זיווגו של האדם נקבע מלמעלה או תלוי במאמצים בעולם הזה? מדוע יעקב נשא את רחל ולאה למרות שהיו אחיות? מה הקשר בין יום האם ליום הא-לוקים? ומדוע לאכול אוכל כשר?

לכל השאלות האלו ועוד שאלות רבות בנוגע לחייו של יהודי, התייחס הרבי מלובביץ' במהלך דרשותיו הרבות בפני חסידיו.

בספר חדש 'ארץ ושמים' איגד המחבר הרב שניאור אשכנזי את דרשותיו של הרבי לפי פרשות השבוע. בכל פרשה ניתן למצוא את התייחסותו של הרבי לאחד מנושאי הפרשה תוך כדי חיבור מופלא לחיי היום יום של היהודי בעולם הזה.

לדוגמא, בפרשת בראשית מתמודד הרבי עם השאלה מדוע החושך מופיע לפני האור כאשר קין רצח את הבל. בפרשת נח מסביר הרבי מלובביץ' על המבול שהביא ה' לעולם ומדוע דווקא מבול של מים.

הרבי כמובן לא נמנע מעיון ולימוד בסוגיות ובשאלות הקשות ביותר והרב אשכנזי כינס לספרו גם את התשובות למחלוקות בישראל, חילוקי המנהגים, ברית מילה, הצדק שבחסד ואיך לא - הציפיה של כל יהודי למשיח. בכל זאת חב"דניק....

בסוף כל פרשה הובאה אנקדוטה דרך סיפור חסידי המושך את הלב.

הספר ערוך בצורה מקצועית, משוכת את העין ואת הלב. הפותח את הספר ללימוד מוסר מפרשת השבוע, יכול למצוא עצמו ממשיך ללמוד עוד פרשה, שתיים או חמש, מעבר לפרשה הנוכחית.

ספר לחברים על הספר 'ארץ ושמים'

לקוחות שרכשו את הספר "ארץ ושמים", התעניינו גם בספרים הבאים:

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום