מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

בית אמי

הספר בית אמי מאת רות צביון - עדות מתוך הבית פנימה על חייה המופלאים של הרבנית בת שבע אסתר קנייבסקי ע"ה. שזורה בפרקי הוד על שושלת המשפחה.

אודות הרבנית אודותיה חובר הספר בית אמי

בת שבע אסתר קַנִיֶּבְסְקִי, הייתה רבנית חרדית-ליטאית. אשת הרב חיים קניבסקי ובתו של הרב יוסף שלום אלישיב. נולדה בשכונת מאה שערים בירושלים, בתם הבכורה של הרב יוסף שלום אלישיב ושיינה חיה, בת הרב אריה לוין. בילדותה נלוותה לסבה הרב אריה לוין בהליכתו לבקר את אסירי המחתרות וכן בביקוריו אצל חולים ואלמנות. בצעירותה עבדה בהנהלת חשבונות ועזרה לאביה, הרב אלישיב, בהגהת כתבי סבו הרב שלמה אלישוב, בעל ה""לשם שבו ואחלמה".

בחודש כסלו תשי"ב נישאה לרב חיים קניבסקי, שלמד בישיבת לומז'ה בפתח תקווה. את הצעת השידוך הציע החזון איש. לאחר נישואיהם עברו להתגורר בשיכון חזון איש בבני ברק. החל משנות ה-90 החלה לקבל נשים בביתה לעצה ולברכה - תופעה יוצאת דופן בציבור החרדי. בשנותיה האחרונות הקפידה להתפלל תפילת ותיקין בבית הכנסת לדרמן הסמוך לביתה, ועם הזמן הצטרפו אליה נשים רבות. נשים שבאו לבקש את ברכתה ראו בה בעלת כוח ברכה וייחסו לה מופתים. נהגה לקיים מדי שבוע טקס הפרשת חלה לנשים באולם של בית הכנסת לדרמן, כשבסיומו בירכה את המשתתפות בזכות קיום המצווה. נוהג זה נמשך לאחר פטירתה על ידי בתה הרבנית לאה קולדצקי.

לאחר מותה הוציאו בני משפחתה לזכרה במהדורה פנימית את הספר מצבת בת-שבע ובו חידושי תורה מאת עשרות מנכדיה. כעט חושפת רות צביון מעט מזעיר מדמותה הנפלאה של הרבנית בספר בית אמי.

 

ספר לחברים על הספר 'בית אמי'

לקוחות שרכשו את הספר "בית אמי", התעניינו גם בספרים הבאים:

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום