מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

דגל מחנה אפרים

   הוצאת פאר קדושים

הספר דגל מחנה אפרים לר' משה חיים אפרים, גדוש בפרשנות קבלית וחסידית על התורה , בפרשת השבוע, ומועדים. בו מובאות חלק מדרשותיו שנאמרו בשנים בהן כיהן כרבה של סדילקוב.

אחת הנקודות הבולטות בספר היא ציטוטים רבים של דברי תורה ששמע מסבו הבעל שם טוב הקדוש, והופכים אותו בעצם לאחד המקורות הראשוניים והמהימנים של תורת החסידות של בעש"ט. בשנת תשע"ג יצא הספר לאור במהדורה מפוארת על ידי מכון 'פאר מקדושים'.

 

אודות מחבר הספר דגל מחנה אפרים

בנם של רבי יחיאל (מיכל) אשכנזי ואדל, בתו של הבעש"ט, רבי אפרים נולד במז'יבוז' עיר מגורי סבו הבעש"ט. לאחר פטירת הבעש"ט, למד אצל תלמידו רבי דב בער המגיד ממעזריטש ובעיקר אצל רבה של פולנאה מחבר הספר תולדות יעקב יוסף המהווה למעשה את המקור הראשון והמרכזי לתורת הבעש"ט, אולם למרות זאת נחשב רבי אפרים כבן הדור השני לחסידות, כיוון שהוא עצמו קיבל ישירות מתורת סבו ואף מצטט אמירות ישירות שלו בספרו.

מחבר הספר דגל מחנה אפרים המכונה "בעל הדגל" כיהן כרב ומגיד מישרים בעיירה סדילקוב, הסמוכה לעיר שפיטובקא ולא רחוקה ממז'יבוז' עיירת הולדתו. בשנת תקמ"ח לערך, שב רבי משה חיים אפרים לעיירת הולדתו מז'יבוז' בה כיהן אחיו רבי ברוך ממז'יבוז' כאדמו"ר. משום כך, פנה הוא להתפלל בבית מדרשו של סבו הבעש"ט ואף הוא כיהן בעיר כאדמו"ר. ידוע שקשר הידידות בין האחים היה הדוק מאוד למרות ששניהם כיהנו בכתר האדמו"רות בעיר אחת.

 

אודות הספר דגל מחנה אפרים 

 הספר דגל מחנה אפרים היינו אחד מספרי החסידות שזכה לתפוצה גדולה ויצא לאור במהדורות רבות. הוא מהווה עד היום "ספר יסוד" בתורת החסידות של הבעל שם. בסוף הספר מופיע נספח - אף הוא מכתב ידו - בו דברים נוספים ששמע מסבו, אך ללא פרשנות אישית משלו וכן תיעוד של חלק מחלומותיו. עשר שנים לאחר פטירתו בשנת ה'תק"ע (1810) הדפיס בנו רבי יעקב יחיאל מקוריץ את כתביו שהשאיר אחריו בהעניקו לספר את השם "דגל מחנה אפרים" .

ספר לחברים על הספר 'דגל מחנה אפרים'

לקוחות שרכשו את הספר "דגל מחנה אפרים", התעניינו גם בספרים הבאים:

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום