מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

דרך מצוותיך א - טעמי המצוות

הספר דרך מצוותיך א - טעמי המצוות מאתאדמו"ר הצמח צדק - כרך ראשון בסדרת דרך מצוותיך המבואר הכולל את 13 המאמרים הראשונים של הספר דרך מצוותיך-טעמי המצוות. ביאור ע"י הרב שניאור זלמן גופין. כרך ראשון מתוך 3 חלקים: "טעמי המצוות", "שורש מצוות התפילה" ו"מאמרים והוספות".

 

אודות הספר דרך מצוותיך

[נערך מתוך ויקיפדיה] דרך מצְוֹ‏תיך הוא ספר טעמי המצוות שכתב האדמו"ר השלישי לשושלת אדמו"רי חב"ד- רבי מנחם מנדל שניאורסון (ה"צמח צדק"), בשנים תקע"ד - תקפ"ח, המבאר את טעמי המצוות לפי תורת החסידות. הספר יצא לאור לראשונה על ידי הרב חיים אליעזר הכהן ביחאווסקי בדפוס א. ע. ראבינאוויץ בפולטבה בשנת תרע"א (1911) וכיום יוצא לאור בהוצאת קה"ת. ספר זה נחשב לאחד מאבני-היסוד של תורת חסידות חב"ד, והוא מראשוני החיבורים אליהם נחשפים תלמידי ישיבות תומכי תמימים של חב"ד בתחילת שנות לימודיהם.

טעמי המצוות

החלק הראשון והעיקרי בספר, עוסק בביאור טעמי חלק מתרי"ג המצוות לאור תורת הקבלה ותורת החסידות. רובם של הביאורים מיוסדים על מאמרי האדמו"ר שניאור זלמן מלאדי ונכתבו בשפה קלה המיועדת גם למתחילים בלימוד החסידות.

ברוב ביאורי המצוות מציין המחבר בתחילה את מניין המצווה המבוארת, על פי מניין המצוות של ספר החינוך, וביאורה מספר החינוך ומספר המצוות לרמב"ם, מוסיף ביאורים על פי הקבלה מספר הזוהר ומ"טעמי המצוות" מהספר ליקוטי תורה של האר"י, ולאחר מכן מבאר העניין בדרך חסידות חב"ד.

שורש מצוות התפילה

חיבור ארוך בן 49 פרקים, העוסק בביאור עניינה של התפילה וקריאת שמע על פי הקבלה והחסידות.

בחלק זה דן המחבר רבות ביישוב הסתירה שישנה לכאורה, בין דרשת הספרי על הפסוק "מי כה' אלוקינו בכל קראנו אליו" - "אליו ולא למידותיו" לתפילות הפונות לאלהים בשמות הרומזים, על פי תורת הקבלה, למידות מסוימות של אלהים, כגון, השם "אל" הרומז לספירת החסדוהשם אלהים הרומז לספירת הגבורה.

מאמרים והוספות

לקט מאמרי חסידות נוספים מכתב ידו של הצמח צדק, וכן מאמרי אדמו"ר הזקן עם הגהות הצמח-צדק שבהם מבוארים כמה עניינים כלליים בתורת חב"ד, כגון עניין תוהו ותיקון, עניין "עשר ספירות הגנוזות במאצילן", עניין עבודת הניסיונות, ועוד. בחלק זה מופיע גם קיצור שערך הצמח צדק על ספר התניא ולקט ביאורים שלו בקבלה ובחסידות מתוך איגרותיו.

במהדורות האחרונות של הספר, (החל ממהדורת תשי"ג), נוספו בספר מפתח עניינים, ראשי פרקים מתולדות הצמח צדק וציונים לספרים שונים בהם ישנם ביאורים על טעמי המצוות שלא נתבארו בספר זה, שלושת החלקים האלו נערכו על ידי האדמו"ר מנחם מנדל שניאורסון.

 

 

ספר לחברים על הספר 'דרך מצוותיך א - טעמי המצוות'

דרך מצוותיך א - טעמי המצוות
לחץ על התמונה להגדלה

דרך מצוותיך א - טעמי המצוות

הוסף למדף מחיר: 55 ₪

לקוחות שרכשו את הספר "דרך מצוותיך א - טעמי המצוות", התעניינו גם בספרים הבאים:

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום