מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

DAAT TEVOUNOT דעת תבונות בצרפתית

   הוצאת מכון הרמח"ל

DAAT TEVOUNOT דעת תבונות בצרפתית

LES VOIES DE LA DIRECTION DIVINE

ספר דעת תבונות לרמח"ל - בתרגום צרפתית. מופיע לשון המחבר בעברית ותרגום.

הספר דעת תבונות לרמח"ל הוא ספר דיונים בקבלה, בפרט בסודות ההשגחה והגאולה, ערוך כדו-שיח בין נשמה לשכל ערוך בלשון שאינה קבלית.

אודות הספר דעת תבונות

דעת תבונות הינו מספרי היסוד של רבי משה חיים לוצאטו - הרמח"ל, העוסק בחכמת הקבלה, המכונה גם "חכמת האמת". אלא שבשונה מספריו האחרים, בדעת תבונות כמעט ולא ניתן לזהות כי מוסברים בו יסודות החכמה. הספר כתוב בלשון של "פשט", דהיינו, הוא מדבר אמנם על דברים מופשטים כמו הנהגת הקדוש ברוך הוא בעולם, אך בצורה פשוטה, נגלית, וללא מושגים וביטויים קבליים. אך כאמור, בספר דעת תבונות מוצפנות יסודות חכמת הקבלה כמעט כולן, באופן שמפליא איך נכתב ספר שלם, מפורט, באופן בו לא מתגלה פנימיותו. פנימיות זו, פורש הרמח"ל בחיבור נפרד, הנקרא "כללים ראשונים". שם מפרש הרמח"ל כל פיסקה שכתב בדעת תבונות, אך במובנה הקבלי העמוק. 

אודות מחבר הספר דעת תבונות 

רבי משה חיים לוצאטו, הרמח"ל (ה'תס"ז, 1707 – כ"ו באייר ה'תק"ו, 16 במאי 1746) היה רב, מקובל, סופר, חוקר רטוריקה ומשורר איטלקי במאה השמונה עשרה.

נולד בפדובה שבאיטליה בשנת ה'תס"ז, לרבי יעקב לוצאטו שהיה סוחר ותלמיד חכם, ולדיאמנטה. חינוכו כלל לימודי קודש לצד לימודים כלליים כמדעים, לטינית,איטלקית, צרפתית ויוונית באוניברסיטת פדובה. מגיל צעיר היה רבו רבי ישעיהו באסאן, שחיבב אותו מאוד, ולימד אותו בעיקר תלמוד ופוסקים.

בשנת ה'תפ"ב (1722), כשרמח"ל היה בן חמש-עשרה, עזב רבו רבי ישעיהו באסאן את פדובה ועבר לריג'יו על מנת לכהן שם ברבנות במקום חמיו רבי בנימין הכהן ויטאלי שהזקין וחדל מלכהן. עם עזיבתו של הרב באסאן את פדובה עבר רמח"ל ללמוד לבדו בביתו, והצטרף לחבורת צעירים בשם "מבקשי ה'" שעסקה בלימוד קבלה בצוותא. רמח"ל התפרסם בכישרונותיו המיוחדים, ונאמר עליו כי בגיל ארבע עשרה ידע בעל-פה את כל הש"ס ואת כל כתבי האר"י וספר הזוהר.

במשך אותו זמן עסק גם בספרות כללית. בגיל שבע עשרה הוציא את חיבורו הראשון "לשון למודים", העוסק בעקרונות הכתיבה וההרצאה, ואת המחזה "מעשה שמשון". בגיל עשרים חיבר את המחזה "מגדל עוז" לכבוד חתונת בן רבו. לכבוד חנוכת ארון קודש חדש בבית הכנסת הגדול בפדובה חיבר רמח"ל שיר מיוחד בשם "חנוכת הארון" (ארון קודש זה נמצא כיום בבית הכנסת בהיכל שלמה בירושלים). הוא חיבר גם מאה-וחמישים מזמורים דוגמת מזמורי ספר תהלים (מאוחר יותר יאמרו מתנגדיו כי טען שמזמורים אלו יאמרו בימות המשיח במקום מזמורי ספר תהלים).

בשנת ה'תפ"ו (1726) הוסמך רמח"ל לרבנות בצוותא עם ידידו המבוגר ממנו רבי משה דוד ואלי. הוא הועמד בראש חבורת "מבקשי ה'", והם קבעו לעצמם תקנות מיוחדות רבות לסדר הלימוד בבית מדרשם. 

מלבד הספר דעת תבונות הוציא הרמח"ל ספרים רבים בנושאים מגוונים ובניהם: דרך ה'מסילת ישרים ועוד..

 

 

 

ספר לחברים על הספר 'DAAT TEVOUNOT דעת תבונות בצרפתית'

DAAT TEVOUNOT דעת תבונות בצרפתית
לחץ על התמונה להגדלה
תמונה שניה- הספר DAAT TEVOUNOT דעת תבונות בצרפתית תמונה שניה- הספר DAAT TEVOUNOT דעת תבונות בצרפתית

DAAT TEVOUNOT דעת תבונות בצרפתית

הוסף למדף מחיר: 90 ₪

לקוחות שרכשו את הספר "DAAT TEVOUNOT דעת תבונות בצרפתית", התעניינו גם בספרים הבאים:

le livre des psaumes

le livre des psaumes

הוסף למדף מחיר: 70 ₪
חדש
LA BIBLE - HEBREU - FRANCAIS

LA BIBLE - HEBREU - FRANCAIS

הוסף למדף מחיר: 175 ₪

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום