מוקד הזמנות - 03-5531443
המדף שלך (המדף ריק)

בשפריר חביון

   הוצאת ידיעות ספרים

הספר בשפריר חביון מאת הרב חיים סבתו, ספרו החמישי של סבתו, יפגיש את רבבות קוראיו עם פנים מוכרות מתיאום כוונות ומסיפוריו הראשונים באמת מארץ תצמח. וגם עם פנים אחרות, מפתיעות, ברשת מיוחדת של קשרים. 

מתוך הקדמת הספר בשפריר חביון 

אֵ–ל מִסְתַּתֵּר בְּשַׁפְרִיר חֶבְיוֹן

האוּמנם מסתתר?

ילדות היא מולדת. מהי ילדותו של מסַפר בְּשַׁפְרִיר חֶבְיוֹן?

קהיר היא לו מולדת אמיתית ורחוקה, של ערבית ושל צרפתית ומעליהן עברית נפלאה, מתנגנת כגעגוע אחד גדול ונמשך מתוך הפיוטים והלימוד והערגה למולדת אחרת, כולה מדומיינת במילים, ארץ ישראל. ושם, בילדות הממשית הזאת, הלא–דמיונית, המולדת הירושלמית של בית מזמיל על ריחותיה הערביים, ועין כרם על מנזריה זורעי המסתורין והאימה - שם הולכת ונפרשׂת לפנינו מניפה רחבת זמנים ומרחבים, כולה מארג מפותל של חלומות ושבריהם, וחלומות חדשים: אחד היה כך, אחד היה כך, ואחד, הרבה
יותר מאחד, היה כך: "ביום הכיפורים נפל בתעלה". מאותם מוקשים של כאב שהמסַפר מטמין לרגלינו מתחת למסווה התום ויפי השפה העברית. שברים של חלומות.

והרבה מציאוּת: מחלבּ הנִברחַת, הבלתי נשכחת, דרך הפוגרום בעיירה באוקראינה, מן החיפוש אחר הילדים הנעלמים באירופה ההרוסה, והבריחה מטריפולי שבלוב בין גלים ואנגלים, אל טעמם של תפוזי הקיבוץ שכל ארץ ישראל כולה נִתקפלה אל מתחת לקליפותיהם - אהבת תפוח הזהב. האם היא אהבה נכזבת? סיפור אובדנה של ילדות הוא סיפור קנייתה של מולדת חדשה, אחת, על תקוותיה, על ייסוריה, על האמת, שתמיד היא קצת, או הרבה, מסתתרת בה. ועל הסיפור הזה כולו שפוך חן מיוחד, הוא החן של פתרון חידת גלגולו של ניגון - חסידי? מזרחי? צברי?

 

ספרים נוספים מאת מחבר בשפריר חביון

בְּשַׁפְרִיר חֶבְיוֹן, ספרו החמישי של סבתו, יפגיש את רבבות קוראיו עם פנים מוכרות מתיאום כוונות ומסיפוריו הראשונים באמת מארץ תצמח. וגם עם פנים אחרות, מפתיעות, ברשת מיוחדת של קשרים.

 

ספר לחברים על הספר 'בשפריר חביון'

לקוחות שרכשו את הספר "בשפריר חביון", התעניינו גם בספרים הבאים:

חדש
במחשבה שניה

במחשבה שניה

הוסף למדף מחיר: 69 ₪
מקדש בלהבות

מקדש בלהבות

הוסף למדף מחיר: 107 ₪
חזר למלאי
יוסיפון 2 כר'

יוסיפון 2 כר'

הוסף למדף מחיר: 84 ₪

הספר טל אורות נוסף למדף שלך

עבור לתשלום